Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina instaluje na hranice Zakarpatí ostnaté dráty

Ukrajina instaluje na hranice Zakarpatí ostnaté dráty

Na hranicích Zakarpatské oblasti se objevily ploty z ostnatého drátu. Ukrajinská pohraniční služba plánuje instalovat další bariéry.

Hraniční plot
17. prosince 2018 - 06:20

Na hranici Zakarpatské oblasti a sousedních zemí jsou spletené ostnaté dráty. Pohraniční stráže z Mukačeva nainstalovali 7.000 metrů ostnaté bariéry. Takovou bariéru nebude možné ohnout nebo zlomit a přestože pašeráci se stále snaží najít způsob, jak ji překonat, tak to zpomaluje jejich pokusy o nezákonné překročení hranic, píše se ve zprávě ukrajinské pohraniční strážní služby.

Podle pohraniční služby, bariéra ostnatého drátu není jediným technickým opatřením, které bude instalováno na státní hranici. Navíc pohraniční stráže staví na hranicích další překážky, mezi které patří tzv. zakopávající, nenápadné překážky, fotopasti a další překážky na cestách.


Zakarpatská oblast  hraničí s Polskem, Slovenskem, Maďarskem a Rumunskem. Jedná se o jeden z nejchudších regionů Ukrajiny a jeho poloha je výhodná pro pašování. V roce 2015 bylo Mukačevo místem ozbrojených střetů mezi skupinou zabývající se pašováním a militanty Pravého sektoru.

Přes ukrajinskou hranici se do států Evropské unie pašují cigarety, benzín, lidi.... Zakarpatští pašeráci v poslední době modernizují metody, aby i nadále získávali příjmy z nelegálních obchodů. Hloubení tunelů je minulostí, nyní se k pašování cigaret používají bezpilotní letadla.


(rp,prvnizpravy.cz,unian.net,foto:unian.net.)