Svátek má: Radana|Radan

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský generál: Krymský most bez problémů zničíme

Ukrajinský generál: Krymský most bez problémů zničíme

Ukrajinský generál Igor Romanenko, v letech 2006-2010, zástupce náčelníka generálního štábu prohlásil, že Krymský (Kerčský) most je zranitelný raketovými leteckými i pozemními útoky.

Stavba Kerčského mostu
3. ledna 2018 - 07:20

Ukrajinské úřady mohou dělat jen nepřátelská prohlášení, uvedl k prohlášení generála Romanenka,  poslanec  Krymského parlamentu Vladislav Ganžara. Současně poznamenal, že ukrajinský režim již několik let vede válku proti svému lidu.

Ganžara označil Krym "letadlovou lodí v oblasti Černého moře, pokud jde o bezpečnost", a podle něj bude Kerčský most dokončen navzdory nadějím kyjevské vlády.

Turecká loď "zaútočila" na nově budovaný ruský most

Mezitím první místopředseda Výboru federace pro obranu a bezpečnost Státní dumy Franz Klincevič připomněl, že most je především civilní stavbou, nikoliv vojenským objektem. Přesto však dodal, že v případě hrozby dojde k obraně.

Zástupce šéfa výboru pro obranu a bezpečnost Státní dumy Jurij Švytkin věří, že taková prohlášení by neměla být od vojáků, protože most slouží především ke zlepšení kvality života civilistů.

Protože  Kyjev se snaží izolovat Krym v ekonomickém smyslu, tak byla Moskva přinucena k výstavbě  nové infrastruktury s cílem zajistit nepřetržitou komunikaci s poloostrovem. Hlavním projektem je za 4 miliardy dolarů most vedoucí na Krym, který Rusko buduje přes Kerčský průliv, stejně jako 2 miliardy za dálnici. A i když ekonomická životaschopnost mostu je s otazníkem, je hlavním cílem tohoto projektu demonstrovat sílu Ruska.
 
(rp,prvnizpravy.cz,vesti,foto:arch.)