Svátek má: Magdaléna

Zprávy

Velikost textu:

V USA se rozhořčili a obvinili Ukrajinu ze zrádcovské "rány do zad" !

V USA se rozhořčili a obvinili Ukrajinu ze zrádcovské "rány do zad" !

Američtí experti naléhají na vládu USA, aby vyvinula tlak na Ukrajinu v souvislosti s dodávkou motorů do Číny pro bojová letadla, a přirovnali to k „úderu do zad".

Čínská stíhačka JL-10
17. srpna 2018 - 11:05

Podle deníku The Washington Times ukrajinská společnost „Motor Sič“ podepsala smlouvu s čínskou stranou v roce 2016, kdy bylo doručeno prvních 20 motorů pro výcvikové letouny JL-10. Celková smlouva za 380 milionů dolarů zajišťuje dodávku 250 motorů.

Deník poznamenal, že s pomocí letadel JL-10 v Číně plánují výcvik pilotů přistávajících na letadlových lodích.

Jak řekl bývalý poradce senátního Výboru pro mezinárodní vztahy USA William Triplett, Ukrajina pomáhá ČLR řešit problémy s výrobou proudových motorů. „Určitě nechceme, aby pomohli čínským pilotům naučit přistát na letadlových lodích urychleným tempem," řekl.


„Ve skutečnosti Ukrajinci na jedné straně vezmou peníze amerických daňových poplatníků, ale zároveň vrazí ránu do zad americké flotile," zdůraznil Triplett (Jen před měsícem USA oznámily vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 250 milionů dolarů – pozn. red.)

Expert International Strategy and Assessment Center Rick Fisher k tomu uvedl, že je třeba „vyvíjet tlak na Kyjev, aby zablokoval dodávky".

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)