Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová britskému velvyslanci: Tak co se stalo v Salisbury?

Zacharová britskému velvyslanci: Tak co se stalo v Salisbury?

Maria Zacharová, zástupkyně ruského ministerstva zahraničí, komentovala slova britského velvyslance v Rusku Laurie Bristowa.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
20. října 2018 - 07:05

Ten prohlásil, že Británie odmítá poskytnout údaje o vyšetřování incidentu v Salisbury, dokud Rusko nezareaguje na starší otázky týkající se tohoto případu.

„Milý Laurie, není třeba klamat naši, vaši a světovou komunitu. Ruská strana okamžitě odpověděla na otázky britského premiéra a dobře o tom víte," napsala Zacharová na své stránce na facebooku.

Mohu připomenout tyto dvě otázky:

1) Přiznejte, že jste to udělali.
2) Připusťte, že pokud „to" nebylo vyrobeno vámi, pak jste ztratili kontrolu nad chemickými zbraněmi.

Rovněž zdůraznila, že šéf ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov odpověděl na všechny otázky týkající se případu v Salisbury.


„Odpověď byla zaznamenána desítkami novinářů přítomných na oné tiskové konferenci. Pak odpověděli všichni: zástupci ministerstva zahraničí, vaši kolegové velvyslanci Jakovenko a Šulgin, odborníci ministerstva obrany, a prezident Ruska také odpověděl," dodala.

Poznamenala však také, že Británie v tomto případě neodpověděla ani na jedinou otázku.

„Britská strana však neodpověděla na jedinou otázku, jakou se diplomaté i veřejnost ptali. Zopakuju otázku: Tak co se stalo v Salisbury?" napsala Zacharová.

Dříve Bristow vysvětlil odmítnutí sdílet s Ruskem údaje o případu otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)