Svátek má: Oskar

Regiony

Velikost textu:

Gymnazisté oživili retro hry

Gymnazisté oživili retro hry

Soutěžní tým CITASO složený z žáků Prvního českého gymnázia v Karlových Varech ve čtvrtek 17.června ve 14:00 slavnostně otevírá pro veřejnost projekt Retro GameZ.

Retro hry
13. června 2021 - 12:00

Na území městské části Drahovice si zájemci mohou vyzkoušet hry, které se hrály od nepaměti, jen se na ně v dnešní době tak trochu pozapomnělo.

Mobilní aplikace Retro GameZ, kterou tým CITASO k tomuto projektu vyvinul, obsahuje mapu stanovišť, pravidla retroher a instruktážní videa. Na osmi stanovištích si po naskenování QR kódu můžete zahrát čáru s céčky, cvrnkat kuličky do důlku nebo zaskákat panáka. K některým hrám jsou zapotřebí jednoduché pomůcky. Hráči si mohou přinést pomůcky vlastní, nebo si pomůcky umístěné poblíž stanovišť půjčit.

Projekt Retro GameZ vznikl v rámci přípravy na mezinárodní robotickou soutěž First Lego League. Jednu část soutěže tvoří inovativní projekt zaměřený na rozvoj sportovních aktivit veřejnosti. Tým CITASO se inspiroval knihou Alice Kavkové Retrohraní a ve spolupráci s autorkou vybral hry vhodné (nejen) pro dobu covidovou. Projekt Retro GameZ získal 1. místo nejen v regionálním kole soutěže, ale v průběžném pořadí zvítězil i mezi týmy z celé České republiky. V celostátním kole soutěže First Lego League, které proběhne 12. června v Praze, se týmy utkají o postup do evropského finále v Řecku.Na projektu Retro GameZ se významně podílel Ing. arch. Karel Adamec z Kanceláře architektury města Karlovy Vary. Podporu poskytli rovněž pan náměstek primátorky Ing. Petr Bursík, Lázeňské lesy Karlovy Vary, Správa lázeňských parků a sponzorským darem přispěly firmy Barvy a laky KV, a.s. a WITTE Automotive. Informoval Martin Coubal, vedoucí týmu CITASO.


Karlovarskénovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí, Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:Retro GameZ)