Svátek má: Roland

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj navýšil finanční prostředky pro kotlíkové dotace

Karlovarský kraj navýšil finanční prostředky pro kotlíkové dotace

​O navýšení stávajících prostředků kotlíkových dotací III rozhodlo Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém posledním zasedání.

Ilustrační foto
6. května 2021 - 12:00

Částka ve výši téměř 26,8 milionu korun je určena na dofinancování zásobníkových projektů. Dotace má sloužit jako podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla.    

„O kotlíkové dotace je mezi obyvateli kraje stále velký zájem a já jsem rád, že můžeme vyhovět dalším žádostem, které se kvůli vysokému počtu ocitly v zásobníku. Za pomoci finanční podpory kraje si tak bude moci stávající zdroj tepla vyměnit přibližně 239 žadatelů,“ uvedl náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Horažďovice mají druhou nejstarší městskou bránu v Čechách

Dotčení žadatelé, kteří byli vybráni ze zásobníku na základě pořadí, budou kontaktováni v průběhu měsíce května a zároveň budou vyzváni k podpisu smlouvy. Karlovarský kraj se snaží ve finanční podpoře v rámci kotlíkových dotací pokračovat, a proto zažádal o další dofinancování zásobníkových projektů. Získat by tak mohl ještě více než 6,7 milionu korun.

Karlovarský kraj pokračuje v podpoře vyhlášených veřejných sbírek

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)