Svátek má: Roland

Regiony

Velikost textu:

Karlovy Vary modernizují veřejné osvětlení

Karlovy Vary modernizují veřejné osvětlení

Stovky svítidel veřejného osvětlení v Karlových Varech prochází obnovou. Do nápravy špatného technického stavu a výměny svítidel investuje město zhruba 4 miliony korun, vedle vlastních prostředků využije i dotační podporu.

Výměna svítidel Sladovnická ulice
8. května 2021 - 12:00

„Na modernizaci veřejného osvětlení se nám podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Díky ní můžeme vyměnit bezmála tři stovky starých sodíkových svítidel za úsporná LED světla. Čistě z vlastních prostředků vyměníme nebo doplníme pouliční lampy v lokalitách s častými poruchami nebo nedostatečným osvětlením,“ uvádí první náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Výměna svítidel je v plném proudu a dokončena bude v druhé polovině května. 290 LED světel se postupně instaluje v částech čtvrtí Doubí, Rybáře a Růžový vrch. Konkrétně se jedná o ulice Buchenwaldská, Celní, Dělnická, Horní Alej, Jahodová, Jáchymovská, Jana Opletala, Karolíny Světlé, Keřová, Klínovecká, Kosmonautů, Majakovského, Myslivecká, nám. 17. listopadu, Plešivecká, Sedlecká, Sladovnická, Souběžná, Spálená, Svatošská, Šípková, U Dětské vesničky, U Kolny, U Ovčárny, Vodárenská, Železniční.

Modernizaci provádí společnost Q-EL Pro s.r.o., která ve výběrovém řízení uspěla s nabídkovou cenou 1 553 937,66 Kč včetně DPH. Poskytnutá dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 810 849 Kč.

Chebský most v Karlových Varech se v pondělí na dva týdny uzavře

Další 2 miliony korun vyčlenilo město na kompletní výměnu poruchového veřejného osvětlení. V současné době se mění havarijní lampy v doubské Modenské ulici a instaluje se nové osvětlení v části Počeren v lokalitě u hřiště, kde dosud nebylo. Opravy se letos dotknou také nevhodně osvětlených stezek v Jasmínové a Dlouhé ulici. Kompletní opravou projdou lampy například v ulicích Polská, Jízdárenská, Na Rolavě, Nádražní, Mattoniho nábřeží, v areálu ZŠ Krušnohorská a na dalších místech. Tuto investiční akci realizuje Dopravní podnik Karlovy Vary jako správce veřejného osvětlení ve městě.

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

Karlovarskénovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí, Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.mmkv)