Svátek má: Oskar

Regiony

Velikost textu:

Slavné lázně Evropy získaly doporučení

Slavné lázně Evropy získaly doporučení

Slavné lázně Evropy / The Great Spas of Europe, je název sériové nominace jedenácti lázeňských měst ze sedmi evropských zemí na seznam světového dědictví UNESCO.

Karlovy Vary
11. června 2021 - 12:00

Projednání jejich nominace bylo zařazeno na jednání Výboru pro světové dědictví v červenci letošního roku, a to s kladným doporučením Mezinárodní rady pro památky a sídla (ICOMOS).

Jedenáct předních lázeňských měst Evropy se výrazně přiblížilo získání titulu světového dědictví UNESCO a Česko tak může získat 15. zápis do Seznamu světového dědictví. Nominaci společně připravily Belgie, Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Velká Británie a Česká republika. Tvoří ji jedenáct významných lázeňských měst, kromě Karlových Varů, Mariánských Lázní a Františkových Lázní (ČR) jde o Baden-Baden, Bad Ems, Bad Kissingen (Německo), Baden u Vídně (Rakousko), Bath (Spojené království), Montecatini Terme (Itálie), Spa (Belgie) a Vichy (Francie).

Klášter v Oseku založil rod Hrabišiců

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) k tomu uvedla: “Myslím si, že vyhlášení je vlastně už nejmenší krok k úspěchu. Na nominaci spolupracoval celý tým lidí, který se procesu věnoval opravdu řadu let. Můj osobní podíl leží tedy pouze v cílové rovince nominace. Naopak, obrovská práce nás teprve čeká. Samotný zápis teprve otevře možnosti nové prezentace města a přinese spousty dalších úkolů. Důležité je příležitost uchopit a využít. Za nesmírně důležité považuji, aby prospěch z nominace přinesl užitek místním i podnikatelskému sektoru.“

Kraj bude opět přispívat na ubytování v Karlovarském kraji

Karlovarskenovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv.karlovarskenovinky.cz foto:arch)