Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Vánoční vláček do centra města vyrazil v sobotu

Vánoční vláček do centra města vyrazil v sobotu

Přestože Vánoční trhy v Karlových Varech byly v souladu s nařízením vlády zrušeny, vánoční vláček do ulic města vyjel poprvé v sobotu.

Vánoční vláček - plakát
30. listopadu 2021 - 12:00

„Po společné debatě s vedením Dopravního podniku Karlovy Vary jsme dospěli k tomu, že vánoční autovláček vypravíme tak, jak bylo původně plánováno. Kdo si bude chtít užít adventní atmosféru vyzdobené a nasvícené lázeňské promenády, může si část cesty zpříjemnit jízdou komfortním a vyhřívaným vláčkem,“ uvádí náměstek primátorky Tomáš Trtek.

„Procházku a projížďku lázeňským centrem mohou obyvatelé i návštěvníci města zakončit výletem na Dianu, kde si mohou užít atraktivní výhled na Karlovy Vary nebo zajít do Motýlího domu. Z Divadelního náměstí je to jen kousek k dolní nástupní stanici lanové dráhy Diana,“ láká místopředseda představenstva pověřený řízením Dopravního podniku Karlovy Vary Lukáš Siřínek.Vánoční vláček, tedy souprava dvou vagónků tažená lokomotivou s pohonem na stlačený zemní plyn, vyjela poprvé v sobotu 27. listopadu ze zastávky Hlavní pošta. Následně bude na trase mezi poštou a Divadelním náměstím, kde je druhá nástupní a výstupní stanice, jezdit vždy v pátek, sobotu a neděli až do 19. prosince. Jízdní řád je ke stažení na stránkách DPKV.
Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)